3. Надал ще играе за историческа 21-а титла (ВИДЕО)

Надал ще играе за историческа 21-а титла (ВИДЕО)

След победа над Матео Беретини

Рафаел Надал се класира за шести път на финал в Откритото първенство на Австралия след четирисетова победа над поставения под номер 7 италианец Матео Беретини след 6:3, 6:2, 3:6, 6:3. Срещата продължи почти три часа.
Испанецът започна силно и спечели първите два сета без напрежение, но постепенно 35-годишният Надал видимо се умори и отстъпи инициативата на Беретини, който спечели третия сет и започна да мечтае за паметен обрат срещу бившия номер 1 в света.
В четвъртия сет Надал отново показа стабилна игра и не остави никакви шансове на своя съперник. Опитният състезател стигна до пробив в осмия гейм и поведе с 5:3.
След това испанецът рутинно довърши сета с 6:3 и заслужено стигна до финал, където очаква победителя от двубоя по-късно днес между 4-Стефанос Циципас (Гърция) и 2-Даниил Медведев (Русия).
Рафаел Надал не сдържа емоциите си след края на срещата и се разплака. Той е само на една победа от това да стане тенисиста с най-много титли от Големия шлем. Ако Надал спечели Откритото първенство на Австралия, той ще изравни постижението на Новак Джокович да има по две титли от всеки един от "мейджър" турнирите.