3. Надал смачка мечтите на Циципас за титла от Големия шлем

Надал смачка мечтите на Циципас за титла от Големия шлем

Испанецът даде едва 6 гейма на гръцката сензация

Световният №2 и носител на 17 титли от Големия шлем Рафаел Надал не даде никакъв шанс на 20-годишния грък Стефанос Циципас в първия полуфинал на тазгодишното Открито първенство на Австралия.

Испанецът спечели с 6:2, 6:4, 6:0 за само 1 час и 46 минути игра и записа трета победа от три мача срещу Циципас, който вдигна страхотен шум с представянето си в Мелбърн до момента.

Гръцкият талант детронира на осминафиналите шампиона от последните две години Роджър Федерер, а на четвъртфиналите се справи и с намиращия се в суперформа испанец Роберто Баутиста Агут. Надал за първи път в кариерата си се класира на финала на Australian Open без загубен сет. В неделя испанецът ще се опита да спечели втора титла в Мелбърн, след като грабна трофея през 2009 година.

В целия мач Надал бе безпощаден на свой сервис и не даваше никакъв шанс на поставения под №14 в схемата Циципас в геймовете, в които притежаваше началния удар. Първият сет мина под диктовката на Рафа, който реализира пробив още във второто подаване на младока в мача. Това позволи на Надал да поведе с 3:1, а в седмия гейм 32-годишният испанец отново проби и с 6:2 с лекота затвори първата част.

Втората част бе доста по-оспорвана и геймовете бяха завързани до 4:4. Тогава обаче Надал отново взе нещата в свои ръце и приключи набързо частта.

Наказателната акция на Матадора продължи с пълна сила в третия сет, който се оказа и последен в мача. След леко колебливото начало на сета, когато Циципас дори имаше шанс за пробив, испанецът не даде на съперника си да си поеме дори глътка въздух, независимо от това кой сервира в отделните геймове. Така Надал врътна „геврек” на гърка, оставяйки го без спечелена част в този сет.

Въпреки всичко, представителят на южната ни съседка направи невероятен рейд на Australian Open 2019 и показа, че занапред ще бъде фактор, с който останалите ще трябва дас е съобразяват. Както се знае Циципас е един от фаворитите за спечелването на титлата на предстоящия у нас турнир от веригата АТР 250 – Sofia Open.

Надал пък очаква спокойно да разбере кой ще е съперникът му на финала, след като днес изигра един от най-лесните си мачове на турнира, а и ще има ден повече за почивка от противника си в директния спор за трофея.

За определяне на втория финалист пък утре на корта в Мелбърн ще излязат Новак Джокович и Люка Пуй.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист