3. Надал смачка Вердаско, изправя се отново срещу Джокович

Надал смачка Вердаско, изправя се отново срещу Джокович

Световният номер 1 в тениса Рафаел Надал победи своя приятел и сънародник Фернандо Вердаско с 6-4 7-5 в 1/4 финален мач от тенис турнира от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид. Това бе 32-ата поредна победа на Рафа на клей, където според много специалисти той е на практика непобедим.

Надал взе първия сет след 47 минути игра. При 5-4 в своя полза той проби Вердаско на нула. Вторият сет бе по труден за Рафа и той започна да прави повече непредизвикани грешки, а Вердаско се възползва от това и затрудни сънародника си.

Фернандо проби на два пъти Надал и поведе с 4:0. Рафа обаче показа кой е кралят на клея и с голяма класа успя да обърне развоя на събитията в своя полза. Надал спечели пет поредни гейма срещу своя противник, за да обърне на 5:4.

При 5:4 за Надал, Вердаско спаси 2 мачбола и спечели подаването си, но в 11-ия гейм бе пробит на нула и на практика Рафа излезе краен победител в този двубой. На 1/2 финалите Надал ще срещне добрия си познайник Новак Джокович.

Двамата досега са се изправяли 17 пъти един срещу друг, като Надал има записани 13 победи срещу сърбина. Това ще им бъде четвъртият им мач един срещу друг за тази година. Първият бе за "Купа Дейвис", където Рафа сломи противника си с 6-4 6-4 6-1. Вторият бе на турнира в Монте Карло на финала, където Рафа отново би Джоко с 6-3 2-6 6-1, а третия бе съвсем скоро на финала в Рим, където Надал сломи за пореден път сърбина, този път със 7-6(2) 6-2.