3. Надал спаси сетбол, но все пак би Вавринка в Торонто

Надал спаси сетбол, но все пак би Вавринка в Торонто

Анди Мъри също продължава напред

Двукратният шампион в Канада Рафаел Надал започна с трудна, но сладка победа участието си на Мастърса в Торонто, отстранявайки със 7-6(12) 6-3 Станислас Вавринка

В началото на двубоя Рафа имаше леко предимство, а при 2-2 след серия от страхотни форхенда поведе с пробив аванс но швейцарецът успя да го върне още в следващия гейм и в крайна сметка се стигна до тайбрек, предложил много емоции.

След няколко ужасни грешки на Надал 25-годишният швейцарец поведе с 6-5 и имаше шанс да сложи точка на спора  първата част, но страхотна защита на Рафа му помогна да се спаси от неприятната ситуация.

Последваха изключително напрегнати минути, в които сервиращите печелеха разиграванията при свой начален удар, но при 13-12 точки Рафаел Надал успя да достигне до решаващ пробив и да измъкне този оспорван първи сет. Интересна подробност е, че според статистиците на АТР този тайбрек е бил най-дългият в кариерата на испанеца.

В началото на втория сет Рафа бе по-добрият тенисист, а в третия гейм се възползва по най-добрия начин от няколкото слаби втори сервиса на противника си, повеждайки с 3-1. До края на двубоя испанецът не изпусна инициативата, задържа преднината си и след 2 часа и 22 минути игра шампионът от 2005 и 2008 г. започна с победа тазгодишното си участие на турнира.

В трети кръг Рафаел Надал ще се изправи срещу квалификанта Кевин Андресън, който по-рано днес изненадващо отстрани със 7-6(4) 4-6 6-4 намиращият се в страхотна форма Сам Куери.

Напред продължава и Анди Мъри, който срещна сериозни проблеми в първия сет на мача си срещу Ксавие Малис, където изоставаше с 3-5, но до края на двубоя шотландецът спечели 10 от следващите 12 гейма и се класира за трети кръг на Мастърса в Торонто.

Информация: Tenniskafe.com