3. Надал закова победа №1000 в кариерата си

Надал закова победа №1000 в кариерата си

Матадора срази сънародника си Фелисиано Лопес в мач от втория кръг на Мастърса в Париж

Испанецът Рафаел Надал постигна победа №1000 на сингъл в кариерата си. Той стори това с успех срещу сънародника си Фелисиано Лопес - 4:6, 7:6(5), 6:4 в мач от втория кръг на Мастърса в Париж.

До момента единствено американецът Джими Конърс (1274), швейцарецът Роджър Федерер (1242) и чехът Иван Лендл (1068) бяха достигали границата от хиляда победи.

За Надал това бе мач 1201, като той не започна никак добре за него. Носителят на 20 титли от Големия шлем допусна пробив още в първия гейм на мача, който така и не успя да върне до края на първия сет и той отиде на сметката на Лопес.

Във втория сет се наложи изиграването на тайбрек, след като Надал пропусна пет възможности за пробив. Все пак в решителния 13-и гейм "Краля на клея" реализира минипробив за 4:3 точки, който му бе достатъчен за успех със 7:5.

В третия сет Надал направи пробив още в първия гейм, който задържа до самия край.

Така Матадора се класира за третия кръг на турнира, където съперник на испанеца, който е поставен под номер 1 в основната схема, ще бъде австралиецът Джордан Томпсън. Томпсън изненадващо се наложи над хърватина Борна Чорич с 2:6, 6:4, 6:2 след 2 часа и 16 минути игра. До момента Надал и Томпсън не са играли един срещу друг.

Медведев: Съчувствам на Синер