3. Налбандян бие и в Торонто

Налбандян бие и в Торонто

Чилич отпадна още на старта

Давид Налбандиян постигна девета поредна победа в последните си девет изиграни мача, като този път негова жертва стана намиращият се на 12-то място в АТР ранглистата Давид Ферер. Аржентинецът отново демонстрира страхотна форма и макар и трудно, все пак преодоля първи кръг на Мастърса в Торонто, отстранявайки испанеца със 7-5 3-6 6-3.

Още от самото начало двубоя бе изключително оспорван, но Налбандиян нанесе своя удар в края на първия сет, печелейки три поредни гейма при резултат 4-5. Ферер бе по-добрият тенисист във втората част, проби на два пъти подаването на противника си и успя да изравни за сет на сет.

Третата решителна част премина през серия обрати и предложи цели пет пробива от общо девет изиграни гейма. В този трети сет Ферер имаше своите шансове, но не успя да се възползва от тях, докато бившият №3 бе изключително стабилен във важните моменти в края на двубоя и след 2 часа и 15 минути битка Давид Налбандиян се класира за втори кръг, където ще срещне Томи Робредо.

Мастърсът в Торонто напусна поставеният под №11 Марин Чилич.
 който претърпя поражение с 4-6 6-7(2) от сърбина Виктор Троицки . Радек Щепанек също приключи участието си в турнира още в първи кръг, губейки с 2-6 4-6 от Фабио Фонини.
Томаш Бердих се превърна в първият тенисист, класирал се за трети кръг, след като по-рано днес финалистът от Уимбълдън отстрани с 6-2 6-4 Сергей Стаховски.

Информация: Tenniskafe.com