3. Налбандян изхвърли Хюит от домашната сцена след 5-часова битка в 5 сета

Налбандян изхвърли Хюит от домашната сцена след 5-часова битка в 5 сета

Аржентинецът показа чудеса от храброст, за да надделее над бившия номер едно с 3-6, 6-4, 3-6, 7-6, 9-7

Зрелищният тенис се завърна с пълна сила в Австралия, където стартира първият за годината турнири от Големия шлем – „Аустрелиън Оупън”, след като аржентинецът Давид Налбандян спечели истински трилър срещу представителя на домакините Лейтън Хюит и го победи с 3-6, 6-4, 3-6, 7-6, 9-7 в среща от първия кръг.

Поставеният под номер 27 в основната схема на надпреварата латиноамериканец се наложи над бившия номер едно в мъжкия тенис за 4 часа и 48 минути, след като преди това остана в мача благодарение на тайбрек в четвъртия сет.

В последната част Налбандян отново бе на косъм от поражението, но успя да се върне в двубоя, спасявайки два поредни мачбола и на свой ред пое инициативата, показвайки завидна физическа подготовка на централния корт „Род Лейвър Арина”.

Така аржентинецът преодоля първото стъпало в Австралия, изхвърляйки от турнира местния любимец Лейтън Хюит и ще срещне латвийският талант Ричард Беранкис във втори кръг.