3. Нандо Гонсалес се прости с френската публика

Нандо Гонсалес се прости с френската публика

Джоко и Ферер с победи на "Ролан Гарос"

Миналогодишният полуфиналист Фернандо Гонсалес от Чили изненадващо отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 12 Гонсалес загуби с 3-6, 4-6, 3-6 от украинския дебютант на "Ролан Гарос" Александър Долгополов-младши.

21-годишният Долгополов пласира 9 аса и 45 печеливши удара и затвори мача само за 1:49 час.

Гонсалес пък се представи разочароващо. Той допусна шест пробива и 23 непредизвикани грешки, което се оказа фатално.

Украинецът, номер 56 в света, ще играе срещу Николас Алмагро от Испания в третия кръг.

19-ят в схемата Алмагро нямаше особени проблеми и победи Стийв Дарси от Белгия с 6-3, 6-0, 7-5.

24-годишният испанец, четвъртфиналист от 2008 година, наниза 14 аса и стигна до успеха за 100 минути.

Полуфиналистът от 2007 и 2008 година Новак Джокович (Сърбия) разби японеца Кай Нишикори с 6-1, 6-4, 6-4 и за място на осмифиналите третият в схемата ще играе с Виктор Ханеску (Румъния).

Давид Ферер от Испания също продължава в третия кръг.

Номер 9 Ферер отстрани Ксавие Малис (Белгия) с 6-2, 6-2, 2-0 и отказване на Малис заради травма.

Испанецът ще играе срещу 22-ия Юрген Мелцер (Австрия), който се наложи над представителя на домакините Никола Маю с 6-1, 3-6, 7-6(7), 6:4.