Непримирим Андреев започна с победа в квалификациите на "Ролан Гарос"

Българинът направи обрат и спаси мачбол

Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция.

Българинът направи обрат и победи с 3:6, 6:4, 7:6 (10:7) номер 167 в световната ранглиста Денис Евсеев от Казахстан. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Андреев допусна два пробива в първия сет и го загуби с 3:6. Българският тенисист проби за 5:4 във втората част и изравни след 6:4. В третата част Андреев изостана с 0:3, но успя да изравни при 4:4.

Българинът спаси мачбол при 4:5, а при 5:5 пропусна две точки за пробив. Стигна се до шампионски тайбрек и в него Адриан Андреев поведе с 9:7 и от първия си мачбол се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Във втория кръг на пресявките Андреев ще играе срещу италианеца Джулио Дзепиери, който е поставен под номер 148 в класацията на АТП. За влизане в основната схема на "Ролан Гарос" са необходими три победи.

ОБЗОР: Джокович с летящ старт на "Уимбълдън"(ВИДЕО)