3. НЕПРОСТИМО! Безумно слаб капитан провали България за Купа "Дейвис"

НЕПРОСТИМО! Безумно слаб капитан провали България за Купа "Дейвис"

Големият Димитър Кузманов се бори до последен дъх, но загуби решителния мач

Димитър Кузманов допусна загуба в изключителна битка от Херардо Лопес Виясеньор. Мико отстъпи с 6:7(6), 6:4, 6:7 (5) в мач продължил 3 часа и 41 минути в зала „София". Така България загуби от Мексико с 1:3 победи в мач за Купа „Дейвис".

Пловдивчанинът показа характер и мъжество, излизайки на корта само ден след трагичната новина за смъртта на баща му Савко Кузманов.

Кузманов започна великолепно срещата и поведе с 3:0. В четвъртия гейм Мико имаше нови две точки за пробив, но не успя да се възползва. Той поведе с 4:1, но веднага след това Виясеньор направи рибрейк и намали пасива си на само един гейм. Кузманов стигна до нови две възможности за пробив, но и този път не успя и мексиканският тенисист изравни резултата при 4-4. До края на сета и двамата спечелиха оставащите си сервис геймове и така се стигна до тайбрек.

В него Мико стигна до сетпойнт при 6-5. Той обаче бе спасен от Виясеньор, който след това спечели още две поредни точки и с това взе сета с 8:6 точки.

В началото на втората част Кузманов дръпна в резултата с 2-0. Виясеньор обаче също реализира пробив и осъществи пълен обрат, повеждайки си 3-2. В осмия гейм Виясеньор стигна до възможност за пробив, но Кузманов избегна успа изравни резултата на 4:4. Сле това Мико стигна до важен пробив и поведе с 5:4. След това спечели сервис гейма си на нула, а с това и сета с 6:4.

В третата решителна част и двамата тенисисти не стигнаха до пробив. Така се стигна до втори тайбрек в мача. Кузманов поведе с 3:1, но Виясеньор направи обрат и поведе с 4:3. Мексиканецът спечели двете си точки на сервис и стигна до три поредни мачбола при 6:3. Кузманов спаси първите два, но при третия си опит Виясеньор затвори мача в своя полза с ас.