3. Нидерландец застава на пътя на Григор към полуфиналите

Нидерландец застава на пътя на Григор към полуфиналите

Мачът им е в петък, не преди 10 часа българско време

Ботик ван де Зандсхулп е следващият съперник на Григор Димитров в Мелбърн. Нидерландецът си заслужи място в топ 8 на турнира след успех с 6:2, 7:5 над Макензи Макдоналд.

За Ван де Зандсхулп това бе втора победа през седмицата, след като на старта на турнира се справи с 6:4, 6:3 срещу Адриан Манарино.

Днес Ван де Зандсхулп реализира четири пробива от шестте си възможности като бе стабилен и на първи (77%) и на втори сервис (53%). Мачът започна с четири поредни гейма за него, които решиха първата част. Във втората американецът поведе с 3:1, но последва обрат.

В момента Ван де Зандсхулп е №57 в световната ранглистa след страхотния пробив, който направи в края на 2021-а. На US Open той записа седем победи, като от квалификациите достигна до четвъртфинал, побеждавайки тенисисти като Каспър Рууд и Диего Шварцман. Той бе и единственият, който взе сет на шампиона Даниил Медведев. Впоследствие игра полуфинал в Санкт Петербург и четвъртфинал в Стокхолм.

До момента Ван де Зандсхулп и Димитров не са играли помежду си. Мачът им в петък ще бъде във вечерната сесия на „Rod Laver Arena“, не преди 10 часа българско време.