3. Ноле с шампионски успех на „Уимбълдън“

Ноле с шампионски успех на „Уимбълдън“

Вердаско разочарова домакините с обрат срещу Едмънд, Томас Фабиано отстрани Иво Карлович

Защитаващият титлата си на тенис-турнира Уимбълдън сърбин Новак Джокович стигна до третия кръг, след като демонстрира тотално превъзходство над Денис Кудла (САЩ) и го отстрани с 6:3, 6:2, 6:2.

За 11-а поредна година Джокович преминава в трети кръг, а също така ще се постарае да спечели пети трофей от надпреварата.

През цялото време Ноле контролира събитията на корта и стигна до успеха след едва час и половина игра.

В третия кръг сърбинът ще срещне поляка Хуберт Хуркаш.

Джокович приключи срещата с 37 печеливши удара и едва 18 непредизвикани грешки. Отчете се и с цели 13 аса.

Фернандо Вердаско също се класира за трети кръг, след страхотен пълен обрат срещу фаворита на домакините Кайл Едмънд.

Испанският ветеран губеше с 4:6, 4:6, но измъкна третия сет в тайбрек - 7:6(3), а след това спечели още два сета - 6:3, 6:4 за крайния успех.

Мачът продължи 3 часа и 43 минути, а съперник на Фердаско в трети кръг ще бъде Томас Фабиано.

Италианецът също измъкна петсетова драма срещу Иво Карлович - 6:3, 6:7(6), 6:3, 6:7(4), 6:4.

В отсъствието на Едмънд домакините остават с трима представители при мъжете - 20-годишният Джей Кларк, който се добра до мач с Роджър Федерер, Камерън Нори и Даниел Еванс.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин