3. Новак Джокович на финал в Монте Карло

Новак Джокович на финал в Монте Карло

Най-добрият сръбски тенисист и номер три в световната ранглиста Новак Джокович се класира за финала на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Монте Карло след победа над швейцарския си опонент Станислас Вавринка след 4-6 6-1 6-3 на централния корт в Кънтри клуба на Монако. Финалът се очертава да бъде повече от напрегнат, тъй като за втората квота от 17:30 ч. днес ще спорят Рафа Надал и Анди Мъри.

Сърбинът успя да повтори миналогодишния си успех на Вавринка, който постигна във финалния двубой на кортовете в Рим, а също така и победата на осминафиналите в Индиън Уелс за да запише шестата си победа в персоналния двубой срещу швейцареца. След днешната победа личното съревнование между двамата стои при 6:2, като Вавринка е записал по една победа на клей и на твърд корт.

Ноле достигна четвъртото си полуфинално или по-добро класиране в рамките на тази година, след като в предишния кръг на турнира надигра Фернандо Вердаско.

Четири двойни грешки на Джокович и успешен пробив от страна на Вавринка отредиха първия сет в негова полза при 6-4. Джокера изпитваше известни трудности с точността на първия си сервис, тъй като едва половина от първоначалните му подавания бяха точни. Добрата защита и 45-те спечелени точки при сервис на опонента обаче се оказаха достатъчни да осигурят положителен резултат в следващите два сета.

Джокович приключи срещата с общо 5 оползотворени брейк пойнта, които бледнеят на фона на общия брой (14) възможности за пробив, които се откриха пред сърбина. Джокович спечели 97 от 178 точки срещи 81 за опонента си. Срещата продължи 2 часа и 28 минути.

Новак ще преследва втора титла за годината, след тази от Дубай, срещу победителя от мача между Рафа Надал и Анди Мъри.
ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"