ОБЗОР: Алкарас и Синер с успехи в Мадрид (ВИДЕО)

Каспер Рууд отпадна

Защитаващият титлата си и втори поставен Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд от 7 877 020 евро.

Двукратният шампион постигна труден успех над германеца Ян-Ленард Щруф с 6:3, 6:7(5), 7:6(4) за 2:52 часа в повторение на миналогодишния финал.

Алкарас се стреми да стане първият тенисист в историята, който печели три поредни титли от "Мастърс" 1000. След като не загуби нито един сет в първите си два мача, испанецът трябваше да премине през истински трилър на корт "Маноло Сантана" в четвъртия кръг.

20-годишният Алкарас спечели първия сет, демонстрирайки силна игра. Въпреки това 34-годишният Щруф взе втората част след тайбрек и изравни резултата. Испанецът пропиля четири мачбола при 5:3 в третия сет, за да стигне до петия си в тайбрека и да спечели след близо три часа на корта.

Алкарас има 15 победи в 16 мача в турнира и ще продължи да се бори за 14-а титла от АТП в кариерата си и шеста на "Мастърс" 1000, когато срещне седмия поставен Андрей Рубльов (Русия) на четвъртфиналите.

По-рано тази година испанецът спечели втората си титла в Индиън Уелс, преди да бъде принуден да пропусне състезанията на клей в Монте Карло и Барселона поради контузия на дясната ръка. Номер 3 в световната ранглиста играе с превръзка в Мадрид, но изглеждаше комфортно по време на първите си три мача.

Водачът в основната схема Яник Синер (Италия) също продължава на четвъртфиналите, след като елиминира Карен Хачанов (Русия) с 5:7, 6:3, 6:3 за 2:10 часа.

Италианецът загуби първия сет, но в следващите два нямаше проблеми и спечели мача. Така той достигна до тази фаза на надпреварата в испанската столица за първи път в кариерата си.

"Мисля, че днес беше наистина трудно, защото в някои моменти той сервираше наистина добре. Направих няколко грешки в първия сет, когато той ме пречупи, но това винаги може да се случи. Във втория сет се опитах да остана концентриран, спечелих го и нивото на увереността ми се повиши малко. Наистина съм щастлив от победата и очаквам с нетърпение следващия кръг", каза Синер след мача.

Италианецът има 28 победи в 30 мача този сезон. В спор за място на полуфиналите той ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим (Канада), който елиминира номер 5 Каспер Рууд (Норвегия) с 6:4, 7:5 за близо два часа на корта.

Чилиец изхвърли Циципас от Рим (ВИДЕО)

Николас Хари с първи полуфинал в турнир от сериите "Мастърс"

Донев на четвъртфинал на тенис курнир в Сърбия

Табило продължава похода си в Рим, стигна 1/2-финал

Чилиецът надви китаеца Чжъчжън Чжан с 6:3, 6:4 за 1:25 час игра

Джокович минал медицински прегледи след удара с бутилка

Сърбинът беше ударен от метална бутилка на Мастърса в Рим

Коко Гоф на полуфинал в Рим

ОБЗОР: Зверев и Циципас на четвъртфинал в Рим (ВИДЕО)

Медведев отпадна

Швьонтек на полуфинал в Рим

"Доволна съм, че сервирах толкова добре", заяви след успеха водачката в световната ранглиста

В Португалия: Андреев отпадна в първия кръг

Преминалият през квалификациите българин загуби от аржентинец след над 2 часа на корта

В Италия: Синер пропуска Ролан Гарос?