3. ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"

ОБЗОР: Само Алкарас бие за Европа на "Лейвър Къп"

Отборът на Останалия свят отново взе преднина във втория ден

Отборът на Останалия свят отново взе преднина във втория ден от "Лейвър къп" с 6:4 срещу тима на Европа, след като в късните два мача селекциите си размениха по една победа.

Най-напред Карлос Алкарас се наложи с 6:4, 6:4 над Бен Шелтън (САЩ) и изравни резултата на 4:4, а според правилата във втория ден всяка победа носи на отбора по 2 точки. В късния мач в Берлин Тайлър Фриц отново върна преднината на Селекцията на света, след като победи Александър Зверев (Германия) с 6:4, 7:5.

Алкарас, който вече се поздрави през този сезон с титлите на Ролан Гарос и Уимбълдън, доминираше сериозно във важните моменти. Той спаси пет точки за пробив, които се откриха за противника. От своя страна той проби по веднъж подаването на Шелтън във всеки сет и взе мача.

"На първо място искам да кажа, че съм щастлив да бъда част от отбора на Европа за първи път в кариерата ми. И се старая да бъда най-добрият в нашия състав, за да помогна максимално.

Днес имах наистина труден мач срещу силен съперник. Наложи се да изиграя една солидна среща, за да победя", каза Алкарас след мача.

А по-рано днес Франсис Тиафо (САЩ) също спечели победа за Отбора на останалия свят, надделявайки над Даниил Медведев (Русия).

Фриц пък се бори със Зверев почти два часа, като взе преднина в първия сет чак накрая, пробивайки на нула за 6:4. Във втората част германецът доминираше в началото, поведе с 2:1 с пробив, отрази две точки в следващия четвърти гейм и дръпна с 3:1. Но след като допусна изравняване за 4:4 играта му загуби ритъм и логично последва още един пробив за 5:7.

По-късно днес ще се играе и срещата на двойки, последния двубой за деня. Каспер Рууд (Норвегия) и Стефанос Циципас (Гърция) представят състава на Европа срещу Бен Шелтън (САЩ) и Алехандро Табило (Чили) за Тима на света.