3. Очаквана победа осигури полуфинал на Йелена Янкович в Доха

Очаквана победа осигури полуфинал на Йелена Янкович в Доха

Сръбкинята победи контузената Каролин Вознячки с 6-2, 6-2 и ще бъде след последните четири в Доха

Йелена Янкович си осигури място на полуфиналите в последния за годината турнир в Доха, след очаквана победа в два сета с 6-2, 6-2 срещу датчанката Каролин Возначки в последен мач от бялата група.

Сръбкинята се възползва от контузията в бедрото на датската тенисистка, която едва успя да доиграе вчерашния си мач срещу Вера Звонарьова. Въпреки загубата от Виктория Азаренка на старта на турнира с две победи Янкович успя да се класира за следващата фаза.

Първият пробив дойде в петия гейм при 40-0 в полза на Янкович, която въпреки че изпусна една точка успя да се откъсне напред за 3-2 в първия сет. Вознячки, която играеше с тежка превръзка на левия крак бе на път да се пребори за точка в следващия гейм, но опропасти два брейкпойнта, което позволи на Янкович да наложи контрол върху мача. Първият сет приключи след пробив и сервис гейм на Янкович, която затвори първата част след малко над 30 минути игра.

След паузата Янкович започна там, където бе спряла през първия сет. Ранен пробив й осигури седми пореден гейм и преднина от 2-0, докато контузията на Вознячки продължаваше да й създава проблеми. Янкович продължи с натиска, но въпреки това два гейма преди края Вознячки успя да спечели две точки, но Янкович отново показа, че е безкомпромисна и след два брейкпойнта сервира за мача.

По-късно днес Виктория Азаренка играе срещу резервата Агнешка Радванска. Залогът в мача е място на полуфиналите