3. Огромен триумф за Коко Гоф! Спечели най-голямата титла в кариерата си (ВИДЕО)

Огромен триумф за Коко Гоф! Спечели най-голямата титла в кариерата си (ВИДЕО)

Тя триумфира на силния турнир в Синсинати след успех над Каролина Мухова на финала

Коко Гоф спечели най-голямата титла в кариерата си след успех на финала на Мастърса в Синсинати срещу Каролина Мухова с 2:0 сета - 6:3, 6:4.

След вчерашната победа срещу Световната номер 1 Ига Швьонтек, днес Гоф показа, че ще бъде една от основните фаворитки на US Open. Последният турнир от Големия Шлем за сезона започва на 28-и август.

Първата част започна с пробив за Гоф в първия сервис гейм на чехкинята, който тя веднага върна. 19-годишната американка отново взе подаването на Мухова в шестия гейм, но световната номер 17 направи рибрейк. Последва нов пробив, който този път се оказа решаващ и Гоф затвори частта на собствен сервис без да загуби точка.

Вторият сет беше още по-оспорван. В началото му и двете успяваха да задържат подаванията си, въпреки че геймовете стигаха поне до равенство. Първият пробив дойде в петия гейм, като беше в полза на Гоф. При 4:2 американката взе подаването на Мухова още веднъж и сервираше за мача.

Световната номер 7 пропусна три поредни мачбола, а чехкинята успя да върне един от двата пробива. След това взе подаването си и върна напрежението при младата Гоф. 19-годишната американка запази самообладание и без да загуби точка спечели втория сет с 6:4, с което и мача.

Това е втора титла за Гоф в последните няколко седмици, след като триумфира и във Вашингтон.