3. Осака и Халеп с победи, Мугуруса отпадна на старта

Осака и Халеп с победи, Мугуруса отпадна на старта

Хърватката Петра Мартич поднесе неприятна изненада за домакините, след като елиминира Гарбине Мугуруса

Водачката в световната ранглиста по тенис Наоми Осака (Япония) се класира за втория кръг на силния турнир в испанската столица Мадрид с награден фонд 7 милиона евро. Шампионката от Откритите първенства на САЩ и Австралия пласира 43 печеливши удара при успеха над финалистката в надпреварата от 2016 година Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:2, 7:6(6).

"Много съм щастлива, че продължавам напред. Винаги има повече нерви в срещите от първия кръг, още повече, че трябваше да играя срещу Цибулкова, която е доста труден съперник, особено на клей", коментира Осака. Във втория кръг тя ще се изправи срещу представителката на домакините Сара Сорибес, който се справи със сънародничката си Лара Аруабарена с 6:4, 3:6, 6:1 в мача между участващите с "уайлд кард".

Двукратната шампионка в Мадрид и поставена под номер 3 Симона Халеп от Румъния спечели категорично в първия кръг срещу руската квалификантка Маргарита Гаспарян с 6:0, 6:4. Четвъртата в схемата Анжелик Кербер (Германия) нямаше проблеми и започна с убедителна победа над украинката Леся Цуренко с 6:3, 6:2.

Номер 5 Каролина Плишкова (Чехия) отрази четири мачбола и стигна до успеха срещу Даяна Ястремска (Украйна) с 5:7, 7:6(3), 6:3. Ястремска можеше да затвори мача при 5:4 и сервис на съперничката във втория сет, но Плишкова отрази четирите възможности на украинката, след което направи и пълен обрат.

Хърватката Петра Мартич поднесе неприятна изненада за домакините, след като елиминира Гарбине Мугуруса със 7:5, 7:6(2). Мугуруса, двукратна шампионка в турнирите от Големия шлем, пропусна три сетбола при 5:4 и подаване на съперничката в първата част, а след това във втората пропиля аванс от 4:2 гейма и още два сетбола отново при 5:4, за да отпадне.
Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост