3. Осака обърна мач от 0:6, 4:5 на "Ролан Гарос"

Осака обърна мач от 0:6, 4:5 на "Ролан Гарос"

В следващия кръг световната №1 ще играе с Виктория Азаренка

Водачката в световната ранглиста Наоми Осака беше на косъм да отпадне още на старта на „Ролан Гарос“. Японката губеше с 0:6, 4:5 от Каролина Шмиедлова, но успя да осъществи пълен обрат – 0:6, 7:6 (4), 6:1.

В първият сет играта на Осака беше тотален хаос и ударите на японката рядко попадаха в очертанията на корта. От своя страна Шмиедлова показа разумна тактика, опита да връща всяка една топка и в допълнение с грешките на японката резултатът набързо набъбна на 6:0 гейма.

В началото на втората част Осака напомни защо е №1 в света и влезе в серия от 3 последователни гейма. За нейно съжаление обаче в този момент над Париж заваля дъжд и играта беше временно прекратена. Паузата се отрази по-добре на Шмиедлова, която след подновяването на играта успя да изравни за 3:3.

След това словачката осъществи пробив за 5:4 и сервира за мача, но Осака се събра и изравни. Последва нов брейк Шмиедлова за втори път сервира за успеха, но и този път се провали. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Осака се наложи със 7:4 точки.

Развоят на двубоя тотално съсипа психически Шмиедлова, която във финалния сет успя да вземе само един гейм.

Във втория кръг японката ще има за съперник бившата №1 Виктория Азаренка, която отстрани на старта в Париж шампионката от 2017 г. Елена Остапенко.
Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост