3. Остапенко надви сензацията колинс и е на финал в Маями

Остапенко надви сензацията колинс и е на финал в Маями

Латвийката се изкачи до номер 4 след успеха

Латвийската тенисистка Елена Остапенко се класира за финала на силния турнир в Маями. На полуфиналите шампионката от Ролан Гарос за миналата година се наложи със 7:6 (1), 6:3 над квалификантката Даниел Колинс (САЩ). 20-годишната Остапенко се справи със своята съперничка за час и 39 минути игра, с което стана най-младата финалистка в надпреварата от 2009 година насам, когато 19-годишната Виктория Азаренка триумфира с титлата.

След много оспорван първи сет, в който двете тенисистки си размениха по общо по два пробива, латвийката успя да поведе, след като спечели тайбрека със 7:1.

Във втория сет Остапенко реализира ранен пробив още в откриващия гейм, а впоследствие затвърди преднината си за 2:0. До края на сета шестата поставена успя за втори път да спечели сервис гейма на своята съперничка и да затвори мача при 6:3 в своя полза.

В спора за титлата тя ще се изправи срещу представителката на домакините - шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс, която победи Виктория Азаренка с 3:6, 6:2, 6:1. Иначе с класирането си за финала Остапенко със сигурност ще се изкачи с една позиция в световната ранглиста и от следващия понеделник ще е под номер 4.

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха

Роналдо за Надал: За мен беше чест да видя кариерата ти и да те нарека приятел