3. Отлично българско представяне при жените в Загреб и Куршумлийска баня

Отлично българско представяне при жените в Загреб и Куршумлийска баня

Вижте как приключиха мачовете на нашите момичета

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова се класира за третия кръг на снигъл на турнира на клей Загреб (Хърватия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставената под номер 7 Шиникова победи Жива Фалкнер (Словения) с 6:2, 7:5 за 86 минути.

Българката спечели пет поредни гейма от 0:1 до 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя изостана с 0:2, но направи обрат за 5:3. Фалкнер успя да изравни резултата при 5:5, но Шиникова взе следващите два гейма, а с това и срещата.

За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу победителката от мача между Сапфо Сакелариди (Гърция) и Михела Байерлова (Чехия).

Лия Каратанчева загуби във втория кръг на сингъл, след като отстъпи пред поставената под 9 Петра Марчинко (Хърватия) с 5:7, 6:2, 3:6 за два часа на корта.

Българката имаше преднина от 4:2 в първия сет, но го загуби с 5:7. Във втората част тя поведе с 4:1 и спечели с 6:2. Каратанчева загуби три поредни гейма от 2:2 до 2:5 в третия сет и след 3:6 отпадна от надпреварата.

Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Юлия Стаматова се класираха вчера за четвъртфиналите на двойки. Мачовете са насрочени по програма за утре.

По същото време Росица Денчева се класира втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №4 в схемата Денчева разгроми с 6:2, 6:1 Елена Грекул от Украйна. Срещата продължи 77 минути.

17-годишната Денчева спечели девет от последните десет гейма в мача. Във втория кръг Росица ще играе срещу победителката от мача между квалификантките Ива Лакич от Черна гора и Йована Груич от Сърбия.

Квалификантката Галена Кръстенова загуби в първия кръг с 5:7, 3:6 от Анастасия Запринюк от Украйна. Срещата продължи час и 52 минути.

Ани Вангелова загуби с 3:6, 4:6 от първата поставена в схемата Аня Станкович от Сърбия за 99 минути игра.