3. ОТЛИЧНО! Чиста победа за Гришо на старта нa US Open! (ВИДЕО)

ОТЛИЧНО! Чиста победа за Гришо на старта нa US Open! (ВИДЕО)

Българинът спечели с 3:0 срещу представителя на домакините Сам Рифис

Григор Димитров започна по отличен начин участието си на US Open, след като в първия кръг на надпреварата победи представителя на домакините Сам Рифис с 3:0 сета (6:1, 7:6(3); 6:3) за малко повече от 2 часа игра.

Мачът стартира с ас на Григор Димитров, който след това лесно натрупа преднина до 40-0. Последва леко отпускане на българина, а това доведе до първа двойна грешка. Въпреки това обаче, Григор не допусна изненада и поведе с 1-0. Американецът стартира силно вторият гейм, повеждайки с 30-0. Димитров обаче показа характер и след две поредни непредизвикани грешки от страна на Рифис, успя да обърне резултата в своя полза и впоследствие да направи първи пробив в срещата. В третия гейм Рифис поведе с 30-15, след като Диимитров регистрира втора двойна грешка в срещата.

Все пак родният тенисист съумя да излезе от трудната ситуация и да затвърди брейка, повеждайки с 3-0. Българският тенисист успя да реализира втори пробив в мача в шестия гейм, въпреки че имаше леки затруднения. Димитров стигна до дюс след страхотен бекхенд, след което последва нова двойна грешка за представителя на домакините. В последвалото разиграване Димитров успя да отрази една къса топка от страна на Рифис, а с това и да реализира нова точка, която му донесе пробива, след което Гришо затвори и първата част.

В старта на втората световният номер 18 пропусна две възможности за пробив в началото на втория сет. Това позволи на американеца да спечели подаването си и да поведе за първи път в срещата. Родният тенисист стигна до пореден пробив в срещата в третия гейм, въпреки че той не дойде никак лесно. Димитров трябваше да обръща нещата в своя полза от 0-40. Американецът обаче осъществи първия си пробив в мача. Димитров допусна нова двойна грешка, която в крайна сметка се оказа решаваща и той не успя да спечели подаването си. След това сетът вървеше гейм за гейм и се стигна до тайбрек, в който американецът поведе, но Димитров успя да реализира три поредни точки и да изравни. Последваха силни минути за българина, който доведе нещата до 5-2 в своя полза. Рифис направи двойна грешка, а след това Димитров реализира ас, а с това и успех в сета.

Третият сет започна вихрено за нашия тенисист, който с два отлични сервис-гейма и пробив между тях повече с 4:1. Рифис спечели първия си гейм чак от втория си опит в сета, но Гришо отново поведе с 4:1 малко след това. Двамата спечелиха следващите си сервис-геймове и се стигна до 5:2 за нашия тенисист и подаване на Рифис. Той обаче не беше уверен в сервисите си и това даде възможност да Гришо да затвори мача.

Първитe два мачбола бяха спасени от американеца, а Димитров стигна до трети, но отново не се справи. Така се стигна до сервис на Гришо, в който той вече беше безпощаден и реши всичко в срещата.

Анди Мъри срещу Стефанос Циципас

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP