3. ОТЛИЧНО! Григор взе реванш от Опелка и се класира за 1/8-финалите в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Българинът за пръв път достига до тази фаза на турнира

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Индиън Уелс. Първата ни ракета победи Райли Опелка с 6:3, 6:4 и по този начин взе реванш от американеца за поражението в Торонто през лятото. Българинът се нуждаеше от час и 14 минути, за да се справи със съперника си и без да загуби сет за първи път да постигне две победи на този турнир.

В следващия кръг обаче го очаква още по-тежко предизвикателство, като Григор ще играе срещу победителя от мача между първия поставен Даниил Медведев и сърбина Филип Краинович.

Двубоят бе един от най-силните за Гришо през сезона. Почти всичко в играта му се получаваше, а и Димитров изглеждаше доста уверен на корта, като нямаше и помен от колебанията, преследващи го през цялата година.

Изненадващо, първият, изпитал колебания при подаването си, бе американецът, който бе изправен пред опасност от пробив в четвъртия гейм. Въпреки това до такъв не се стигна. Последваха няколко образцови сервиса, които го спасиха от неприятности - 2:2. След почивката вятъра се усили, което се оказа огромен проблем за представителя на домакините, чиито първи сервиси рядко намираха очертанията на корта, и нашето момче достигна до 3 поредни брейкбола, вторият от които бе материализиран. Впоследствие първата ни ракета затвърди по категоричен начин пробива си и съвсем скоро вече водеше със солиден аванс от 5:2. Вятърът продължи да подлага на изпитание нервите на двамата играчи, но в крайна сметка Гришо бе този, който по-добре успя да се приспособи към условията и заслужено поведе в отделните части.

Устремът на нашия сънародник се запази и в дебютните минути на втория сет, когато ветровитите условия не спряха да тровят играта на Опелка. Той отново трябваше да спасява подаването си, но разчитайки на помощта на най-силното си оръжие, не позволи да изостане с ранен пробив. Впоследствие той значително стабилизира играта си, а това, от своя страна, доведе до пълно изравняване на силите до 4:4. С напредването на времето езикът на тялото на 211-сантиметровия състезател издаваше все повече негативни сигнали, а съпротивителните му сили сякаш бяха на изчерпване. Това, съчетано с великолепните ретури и минаващи удари от ракетата на българина, бе причината за реализирането на късен пробив в деветия гейм, осигурил на най-добрия ни тенисист възможност да подава за победата в мача. Заставайки на линията за сервис, Димитров бе непоколебим и прати двубоя в историята.