3. ПАДЕНИЕ! Григор се провали срещу квалификант в Барселона!

ПАДЕНИЕ! Григор се провали срещу квалификант в Барселона!

Българинът приключи безславно участието си след загуба от чилиеца Джари

Григор Димитров приключи безславно участието си на турнира на клей в Барселона. Българинът загуби с 6:2, 4:6, 6:7 (2) от миналия през квалификациите чилиец Николас Джари.

Срещата беше прекъсната за около 40 минути в третия сет.

Джари, който към момента заема 81-о място в ранглистата, шокира и поставения под №2 Александър Зверев (Германия) във втория кръг, а сега и Димитров.

Това беше първи двубой между двамата. Поражението ще коства на Димитров загуба на точки, тъй като няма да успее да защити достигането си до финалната осмица от миналия сезон. През миналата година Григор регистрира най-доброто си представяне в турнира, достигайки до четвъртфиналите, където беше спрян от Пабло Кареньо Буста (Испания).

Началото на срещата далеч не вещаеше подобен драматичен финал. Димитров взе първата част за по-малко от половин час, като успя на цели три пъти да пробие подаването на Джари.

Във втория сет 23-годишният чилиец проби на старта, което се оказа достатъчно да вземе сета и да изравни резултата. Във финалната част, която беше прекъсната при 3:2 за час заради дъжд, пробиви нямаше и се стигна до тайбрек, в който Димитров допусна куп грешки и отстъпи с 2:7 точки.

На 1/4-финалите 23-годишният чилиец ще мери сили с намиращия се в отлична форма руснак Даниил Медведев (№7 в схемата), който надигра по-рано днес с 6:3, 6:2 американеца Макензи МакДоналд.

По традиция Novsport.com проследи развитието на двубоя гейм по гейм.

ПЪРВИ СЕТ:

0:1 - Григор направи двойна грешка за 15:30, после изкара бекхенд в аут - 30:30 и накрая допусна пробив!

1:1 - Димитров направи бърз рибрек на 15

2:1 -Два аса помогнаха на българина да обърне гейма от 15:30

2:2 - Лесен гейм за Джари, Григор пък сбърка от бекхенд на два пъти  и резултатът е изравнен

3:2 -  Димитров спечели на 30 подаването си преди втората пауза в срещата

4:2 - Пборив за Григор Димитров!

5:2 - Българинът спечели подаването си на 0 и затвърди пробива!

6:2 - Нов пробив и сетът отива на семтката на Гришо!

ВТОРИ СЕТ:

0:1 - Лошо начало за Григор! Джари го проби на 15!

0:2 - Димитров спаси един геймбол, но при втория Джари успяда затвърди пробива

1:2 - Григор се измъкна от трудна ситуация и намали изоставането си

1:3 - Равностоен гейм, в който Димитров успя да стигне до равенство, но последните две точки бяха спечелени от Джари

2:3 - Две майсторски изпълнения на бившия №3 в света в края на гейма не позволяват на Джари да дръпне в резултата

2:4 - Чилиецът спечели подаването си на 30.

3:4 - Григор поведе набързо с 40:0 и реализира втория си геймбол

3:5 - Българинът пропиля възможноскт да пробие, и позволи на съперника си да спечели гейма

2:2 - Ново равенство в резултата след безупречен гейм за Джари

3:2 - Григор отново излиза напред след гейм на 0!

МАЧЪТ Е ПРЪКСНАТ ЗАРАДИ ДЪЖД

МАЧЪТ Е ПОДНОВЕН

3:3 - Българинът стига до 40:40, но загуби гейма!

4:3 - Бъзр гейм на 15 на сметката на Димитров

4:4 - Джари изравнява резултата с  гейм на 15

5:4 - Григор обърна гейма от 0:15 и принуждава съперника да сервира за оставане в мача

5:5 -  Отново никакъв шанс за българина. Джари взе подаването си на 15

6:5 -  Григор допусна изравняване от 0:40, но в крайна сметка спечели гейма си си осигури минимум тайбрек

6:6 - Джари печели и всичко ще се решава в тайбрек!

6:7 - Чилиецът се наложи със 7:2 точки в тайбрека и се класира за четвъртфиналите в Барселона
Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист