3. Пиронкова отпадна от турнира в Щутгарт след загуба от Янкович

Пиронкова отпадна от турнира в Щутгарт след загуба от Янкович

Пловдивчанката отстъпи с 2-6, 2-6 от бившата номер 1

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 700 хиляди долара, предаде БТА. Квалификантката Пиронкова претърпя поражение с 2-6, 2-6 за 82 минути от четвъртата в схемата и седма в класацията на WТА Йелена Янкович от Сърбия. 99-ата в света пловдивчанка направи 5 аса, но допусна и четири пробива, което се оказа фатално.

В същото време шампионката от 2008 година не загуби гейм при собствен сервис и заслужено записа четвърта победа в четири мача срещу българската си съперничка. Пиронкова беше равностойна в началото, но след 2:2 загуби четири поредни гейма, а с това и първия сет за 37 минути.

Бившата номер 1 в света Янкович направи серия от пет последователни гейма във втората част, за да поведе с 5:1, което се оказа решаващо за крайния успех.

Пиронкова все пак заработи 80 точки за световната ранглиста и 8590 долара.

Янкович, която търси 13-а титла в кариерата си, очаква на четвъртфиналите победителката от двубоя между номер 8 Янина Викмайер (Белгия) и Жустин Енен (Белгия).