3. Пиронкова отпадна в 1-ия кръг на квалификациите в Рим

Пиронкова отпадна в 1-ия кръг на квалификациите в Рим

Българската номер 1 в женския тенис Цветана Пиронкова отпадна в 1-ия кръг на квалификациите на силния дамски турнир на червени кортове в Рим

Българската номер 1 в женския тенис Цветана Пиронкова отпадна в 1-ия кръг на квалификациите на силния дамски турнир на червени кортове в Рим. Пловдивчанката отстъпи с 1:2 сета (6-0, 5-7, 2-6) на представителката на Беларус Татяна Пучек в двубой, който продължи около 2 часа и 22 минути. Ако бе продължила във 2-ия кръг, Цвети щеше да има изключително любопитна среща с друга българка, която обаче се състезава за Казахстан – Сесил Каратанчева, победил по-рано днес италианката Клаудия Джовине с 2:0 сета.

Двубоят започна страхотно за нашето момиче, което буквално размаза Пучек в първия сет. Цвети бе буквално неудържима от основната линия, а излизанията й на мрежата бяха много чисти и премерени. Пиронкова унизи своята съперничка в тази първа част, разбивайки я с 6-0 гейма. Във втория сет обаче, българката излезе много разконцентрирана, което вдигна нейната съперничка. Представителката на Беларус започна да натиска все повече топката, а сервисът й също започна да й носи дивиденти. В крайна сметка Татяна затвори втората част при 7-5 гейма в своя полза, с което изравни и резултата в мача до момента. В решителната трета част Пиронкова рухна тотално и бе прегазена от своята съперничка с 6-2 гейма.