3. Пиронкова разби Звонарьова в Москва

Пиронкова разби Звонарьова в Москва

Пловдивчанката срази номер 7 в света с разгромното 6-0, 6-2. На четвъртфиналите се изправя срещу украинката Альона Бондаренко.

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова постигна изключителна победа над поставената под номер 1 в основната схема на турнира Купа „Кремъл” Вера Звонарьова от Русия.

Пловдивчанката срази номер 7 в световната ранглиста с разгромното 6-0, 6-2 за 1:17:13 часа игра и се класира за ¼-финалите в престижната надпревара, която е с награден фонд от 2 080 500 долара.

Цвети, която тръгна от ситото на квалификациите, за да участва в основната схема, бе по-добра през цялото време на корта и не остави никакви шансове на представителката на домакините. Преди тази среща двете никога не бяха излизали една срещу друга.

В първия сет българката сервираше отлично, а ударите и от основната линия бяха безпощадни. След три блестящи сервис гейма и три невероятни пробива Пиронкова взе първата част с 6-0.

В началото на втората обаче Звонарьова показа голямата си класа. Тя обаче не успя да пробие Цвети и се стигна до 3-2 гейма в полза на нашето момиче. При този резултат 25-годишната рускиня поиска лекарска помощ заради проблеми с коленете.

След завръщането си на корта обаче рускинята нямаше рецепта как да спре българката и се стигна до 2-6.

След тази невероятна победа Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу украинката Альона Бондаренко.