3. Победа дели Кузманов от основната схема в Полша

Победа дели Кузманов от основната схема в Полша

Българинът елиминира представителя на домакините Гжегож Панфил

Димитър Кузманов спаси мачбол и се класира за третия решителен кръг от квалификациите на тенис турнира в Сопот (Полша) с награден фонд 64 хиляди евро и гостоприемство.

Поставеният под номер 3 българин елиминира представителя на домакините Гжегож Панфил (Полша) с 5:7, 6:3, 7:6(4) след 2:46 часа игра.

Пловдивчанинът, 304-и в световната ранглиста, навакса изоставане от 2:5 гейма в третия сет. Панфил, 1336-и в света в момента, дори имаше мачбол при 5:4 и сервис на съперника, но не успя да го реализира. В последствие Кузманов отново проби и при 6:5 сервираше за мача, но допусна брейк. В тайбрека българинът взе първите четири точки и това се оказа решаващо.

Така по-късно днес Кузманов ще играе срещу участващия с "уайлд кард" Ян Зелински (Полша). 21-годишният Зелински в момента е без класиране в ранглистата на АТП.
Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан