3. Пореден труден мач донесе победа на Надал срещу Вавринка

Пореден труден мач донесе победа на Надал срещу Вавринка

ATP шампионът Рафаел Надал трябваше да се потруди срещу 16-я в основната схема на тенис турнира в Маями Станислас Вавринка от Швейцария. Със 7:6 (2) 7:6 (4) испанецът си заслужи място в четвъртфиналите на Sony Ericsson Open от сериите „Мастърс” в Кий Бискейн.

След като 12 гейма се оказаха недостатъчни да определят победител в първия сет, Надал взе тайбрейка със 7:2. Вавринка продължи да притеснява именития си опонент, спечелвайки първия пробив за мача в третия гейм на втория сет, което му позволи да поведе с 3:1.
При 2:4 Надал взе следващите три гейма, ограбвайки преднината на Вавринка, преди да си заслужи четири мачпойнта при 5:4. Швейцарецът стоя добре до 5:5, което наложи втори тайбрейк. Надал се оказа по-силен и спечели мача след 7:4 и 2:43 часа на корта.

Следващият опонент на световния номер едно ще бъде шестия в основната схема Хуан Мартин Дел Потро, който досега не е печелил срещу Надал. Основния претендент за титлата в Маями разполага с 4 победи срещу Дел Потро, който отстрани Давид Ферер с 6:3 6:2 след 79 минути игра. Последния мач между двамата четвъртфиналисти бе преди седмица на същия етап в Индиан Уелс. Надал взе тази среща с 6:2 6:4.
Легенда в тениса даде урок на родни таланти

Патрик Симон проведе открита тренировка в Асеновград

Български триумф на турнир от категория J60 на ITF в София

Димитър Кисимов и Ема Томова спечелиха титлите на сингъл

Чичото на Джокович оглави тениса в Сърбия

Той е бивш турнирен директор на Sofia Open

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6