3. Рафа Надал е на полуфинал в Ню Йорк след два дни битка с Гонсалес

Рафа Надал е на полуфинал в Ню Йорк след два дни битка с Гонсалес

След два дни битка, най-накрая Рафаел Надал се класира за полуфиналите на състезанието. Отсъствалият над две месеца испански матадор успя да надиграе в мач, ръководен предимно от дъжда в Ню Йорк, чилиеца Фернандо Гонсалес със 7-6(4), 7-6(2), 6-0.

След два дни битка, най-накрая Рафаел Надал се класира за полуфиналите на състезанието. Отсъствалият над два месеца испански матадор успя да надиграе в мач, ръководен предимно от дъжда в Ню Йорк, чилиеца Фернандо Гонсалес със 7-6(4), 7-6(2), 6-0.

Двубоят започна в четвъртък вечерта и бе прекратен при резултат 7-6, 6-6 и 3:2 точки за Надал. На следващия ден над Ню Йорк дъждът продължи да се сипе и вчера мачовете бяха отложени за днес.

В доиграването Рафа бе безкомпромисен в старта на мача и от 3-2 точки в тайбрека направи 7-2 и поведе с 2-0. Това прекърши тотално Гонзо и той дефакто изобщо не взе гейм в целия мач днес, тъй като след това загуби с 0-6. Рафа пък за пореден път показа, че умее изключително добре да се приспособява в извънредни ситуации, както когато победи безкомпромисно Мъри през пролетта в лудия вятър над Маями.

На полуфиналите Надал ще очаква най-голямото си изпитание преди влизането в заветния финал, до който той все още не е достигал на „Флашинг Медоус”. Рафа ще срещна безкомпромисния Хуан Мартин Дел Потро в тежка битка.

Интересното е, че веднага след двубоя на Надал и Гонсалес дъждът над Ню Йорк започна отново своята игра с тенис феновете.