3. Рафа Надал напомни за себе си, разби Монфис и чака Гонсалес на 1/4 финалите в Ню Йорк

Световният номер 3 Рафаел Надал показа, че си възвръща старата си форма. Матадорът успя да разбие французина Гаел Монфис с 6-7 (3), 6-3, 6-1, 6-3 в 1/8 финален мач от "Ю Ес Оупън". Следващият противник на Рафа е чилиецът Фернандо Гонсалес, срещу който испанецът има 6 победи от 9 мача.

В първият сет от мача Монфис изненада Надал и пръв стигна до пробив, но при 5:3 загуби подаването си и Рафа доведе нещата до тайбрек. Монфис наниза 2 аса след грешка на Надал и съвсем заслужено взе първия сет в мача.

Гаел продължи със сърцатата си игра и можеше отново да пробие сервиса на Надал във втория сет, но испанецът в крайна сметка си взе гейма. При 3:2 Рафа реализира своя брейкпойнт и се доближи до изравняване на резултата. След това двамата си размениха по един пробив, като на практика това бе достатъчно за Надал да затвори гейма в и да изравни резултата.

В третия сет Рафа нямаше никакви проблеми и разби Монфис с 6:1. В четвъртия вече французинът се бе уморил и ударите му бяха доста по-слаби, отколкото в началото. Надал се възползва от това и взе и четвъртия сет с 6:3, като по този начин си гарантира победата.