3. Рафа Надал отново оцеля, този път пречупи Робредо

Рафа Надал отново оцеля, този път пречупи Робредо

Испанецът пак се наложи да се спасява в последния момент на мача, среща Цонга на четвъртфиналите

В нова изтощаваща битка, неуморимият Рафа Надал мина някакси и третия кръг на Мастърс турнира в Париж. Испанецът победи в драматичен мач Томи Робредо с 6-3, 3-6, 7-5 и отново, както вчера срещу Николас Алмагро, бе много близо до загубата.

Вчера Рафа отново победи в трети сет със 7-5, като преди това спаси пет мачбола, а накрая спечели благодарение на схващане на своя съперник, който в последните няколко гейма едва ходеше по корта.

В днешния мач двубоят, поне в началото, не предвещаваше такъв развой. При 4-3 Рафа направи пробив, след което затвори сета. Всичко вървеше по план и пак както срещу Алмагро, Надал имаше пет победи и сетова разлика вече 12:0 срещу съперника си.

При 3-2 за достигалия до пето място в световната ранглиста през 2007-а испанец обаче нещата се промениха. Робредо направи пробив след страхотно изиграно воле тип Борис Бекер на мрежата и поведе с 4-2. Без никакви проблеми, с гейм на нула, Робредо затвори без проблеми и сета и записа първото си подобно постижение от началото на двубоите между двамата, датиращи от 2005 г.

В третата част, Рафа не успя да направи пробив в първите геймове, както всички в зала „Берси” очакваха. Двамата играеха равностойно, а Надал още веднъж показа, че е далеч от формата преди няколко месеца.

Единственото, което напомняше за стария Надал, бе безкрайното му желание за битка и несломимият дух. Точно той обаче го спаси и в този мач. При 4-4, с двойна грешка, световният номер 2 сякаш предаде щафетата на Робредо. Последният спечели правото да сервира за мача и в този гейм дойде истинската развръзка на срещата. При равенство Томи спаси два брейкпойнта, но при третия се огъна и Надал отново се върна в последния възможен момент – 5-5.

След този обрат, Рафа взе нещата в свои ръце и набързо спечели следващите два гейма, за да достигне до четвъртфиналите на турнира.

Там обаче Надал ще има за съперник далеч по-силен опонент от предишните два – Жо-Вилфред Цонга, запомнен много добре от испанеца, който преживя истинско фиаско срещу него в полуфинала на „Аустрелиън Оупън” през 2008 г.