3. Рафа Надал потегли към петата си титла на „Форо Италико”

Рафа Надал потегли към петата си титла на „Форо Италико”

Надал започна защитата на титлата си във Вечния град с убедителна победа

Рафаел Надал стартира защитата на миналогодишната си титла от турнира в Рим с убедителна и комфортна победа над германеца Филип Колшрайбер. Световният номер 3, който си взе кратка почивка и пропусна турнриа в Барселона миналата седмица след шестия си трофей в Монте Карло, не показа никакви признаци на умора или травми при победата си във втория кръг с 6-1, 6-3 над Колшрайбер.

Надал отправи явно послание за намеренията си за турнира като започна силно и спечели сервис гейма си на старта на мача. Непосредствено след това испанецът проби подаването на съперника си и след това изгради преднина от 3-0. Колшрайбер положи много усилия за да постигне точка в първия сет след трудно спечелен сервис гейм за 3-1. Надал обаче взе следващите три гейма и спечели първия сет с първия си ас за мача.

В началото на втората част Колшрайбер понесе поредните тежки удари на Надал, който стартира с пробив. Немецът обаче се посъвзе и се върна за 2-3, поглеждайки към първия си пробив за мача. Надал обаче се отърси от временната загуба на концентрация и бързо проби за 4-3. В заключителните моменти Колшрайбер успя да спаси мачпойнт при 15:40, но неспасяем форхенд на Надал в следващото разиграване сложи край на двубоя след 1 час и 10 минути..

В следващия кръг третият в схемата на турнира продължава към защитата на титлата си с мач срещу Виктор Ханеску.