3. Рафа Надал разби Давиденко на полуфиналите в Барселона

Рафа Надал разби Давиденко на полуфиналите в Барселона

Рафа Надал отново показа доминацията, която има на червени кортове над конкуренцията. Испанецът стигна финала на турнира в Барселона, след като победи с 6-3, 6-2 Николай Давиденко. Така световният номер 1 ще се бори утре за пета поредна титла в средиземноморския град. В същото време Надал вече има 22 победи и само 1 загуба за последните шест години в състезанието с награден фонд €1 995 000.

Рафа Надал отново показа доминацията, която има на червени кортове над конкуренцията. Испанецът стигна финала на турнира в Барселона, след като победи с 6-3, 6-2 Николай Давиденко. Така световният номер 1 ще се бори утре за пета поредна титла в средиземноморския град. В същото време Надал вече има 22 победи и само 1 загуба за последните шест години в състезанието с награден фонд €1 995 000.

Резултатът в днешния мач дава представа за лесна победа на Надал, но последната точка изобщо не е такава. Непобедимият на червено испанец игра на доста високо ниво, за да прекърши желанието на Давиденко, който е известен с невероятната си физическа издръжливост и е един от най-добрите в света на червени кортове. Проблемът на руснака обаче бе, че от шест възможности за пробив не реализира нито една, а четири от тях ги изгуби само заради слабата си концентрация в решителните моменти.

В първия сет Давиденко се опита да направи пробив за 2-0, но изпусна две възможности. В следващия гейм на Надал, руснакът отново имаше вратичка за пробив, но пак не успя.
За разлика от съперника си Надал обаче показа значително повече психика и спечели гейма на Давиденко, когато му се отдаде възможност. Така испанецът дръпна с един пробив, а в края на сета направи и още един, с което затвори с 6-2 първата част.

Във втората се случи всичко най-интригуващо в този мач. Надал поведе с 1:0 и в подаването на Давиденко двамата изиграха изключително дълъг почти двайсетминутен гейм, който руснакът най-накрая спечели. Още в следващия Надал пък трябваше със зъби и нокти да се бори за своето. При 2-1 испанецът направи пробив, след като Давиденко отново демонстрира старата си слабост да губи концентрация в определени моменти на мача.
Руснакът даде всичко от себе си, за да направи рибрейк в следващия гейм, но отново сам си загуби гейма след някои глупави грешки, когато имаше възможност за пробив.

Така, при 5-2 Надал получи две възможности за мача, реализира едната и хвърли лентата и накитниците в публиката. Утре той ще срещне победителя от мача между Фернандо Гонсалес и Давид Ферер.