3. Рафаел Надал даде преднина на Испания за Купа "Дейвис"

Рафаел Надал даде преднина на Испания за Купа "Дейвис"

Рафаел Надал победи Томаш Бердих със 7-5, 6-0, 6-2 в зала „Палау Сант Жорди” в Барселона и така отборът на Испания поведе с 1-0 срещу Чехия във финала за Davis Cup, съобщава сайтът "racketi.com". Рафа взе 13 поредни гейма на своя съперник. Във втория сингъл за деня се срещат Давид Ферер и първата ракета на гостите Радек Щепанек.

Надал проби в първия гейм. Но Бердих не се притесни и успя да върне брейка моментално. При 5-4 за чеха той поведе с 30:0 при подаване на световния номер две, слд което обаче сбърка една лесна къса топка, а в последствие предаде гейма почти без борба. Лидерът на домакините нанесе своя удар в единадесетия гейм, като от втори опит постигна пробив и дръпна с 6-5, след което сервира за сета и го спечели след един час и осем минути игра.

Рафа продължи вдъхновено и във втората част. Той проби отново на старта, но този път затвърди веднага за 2:0. Това прекърши окончателно Бердих и той бе премазан на нула за по-малко от половин час игра. Втората ракета на Чехия успя да вземе само 13 точки в него срещу 27 за Надал.

Третия сет беше дежа вю. Пробив на шампиона от Australian Open в първия гейм, както и в предишните два. Отново Рафа затвърди брейка. Веднага след това направи и втори и така разсея всякакви съмнения за какъвто и да е обрат. След като загуби 13 поредни гейма Бердих най-сетне се записа за 1-4. При 5-2 Надал сервираше за мача и го спечели под бурните овации на препълнените трибуни.