3. Рафаел Надал се завърна победоносно след месец почивка

Рафаел Надал се завърна победоносно след месец почивка

Алекс Зверев, Давид Ферер и Джон Иснър продължават напред в Акапулко

Двукратният шампион на турнира по тенис на твърди кортове в Акапулко (Мексико) Рафаел Надал (Испания) се завърна с победа след едномесечно отсъствие.

Поставеният под номер 1 Надал се класира за втория кръг след успех с 6:3, 6:3 над германеца Миша Зверев за 80 минути. Това беше първи мач за Надал след загубата в три сета от сърбина Новак Джокович на финала на Откритото първенство на Австралия в края на януари.

Испанецът доминираше и проби рано в първия сет за 3:1, след което запази аванса си до края. Във втората част той взе последните четири гейма, за да триумфира.

Надал записа 15-а победа в 16 мача в Акапулко, където достигаше до финала при всяко едно от трите си участия. Той не допусна пробив, като пласира 25 печеливши удара срещу само 14 непредизвикани грешки. За място на четвъртфиналите испанецът ще срещне Ник Кирьос от Австралия, който елиминира италианеца Андреас Сепи с 6:3, 7:5.

Поставеният под номер 2 Александър Зверев (Германия) също беше убедителен на старта при победата с 6:3, 6:3 над Алексей Попирин (Австралия). Германецът загуби само една точка от 27 разигравания при вкаран първи сервис.

Зверев очаква мач срещу участващия с "уайлд кард" ветеран Давид Ферер (Испания), който се справи с Тенис Сандгрен (САЩ) със 7:6(5), 7:6(3), след като навакса ранен пробив дефицит във втория сет. 36-годишният Ферер, който играе последен сезон в професионалния Тур, е четирикратен шампион в Акапулко през 2010, 2011, 2012 и 2015 година.

Третият поставен Джон Иснър (САЩ) пласира 18 аса и победи французина Адриан Манарино с 6:3, 4:6, 6:3. Американецът ще срещне във втория кръг сънарадника си Сам Куери, който се справи с испанеца Гийермо Гарсия-Лопес с 6:3, 6:2.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист