3. Рафаел Надал смаза и Ферер по пътя към финала в Монте Карло

Рафаел Надал смаза и Ферер по пътя към финала в Монте Карло

Основният фаворит за всяка титла на клей корт бе безжалостен към своя съперник и го надигра с 6-2, 6-3.

Рафаел Надал достигна финала на „Мастърс” турнира в Монте Карло след още една лесна победа –този път над стария си познайник Давид Ферер.

Ферер излезе мотивиран да направи невъзможното, но нищо такова не се случи. В първия сет Надал набързо направи пет поредни гейма, след като загуби първия и унищожи интригата в мача.

Във втория сет Ферер взе три гейма, но интересното бе, че два от тях бяха след пробиви. Още в началото Надал поведе, което сякаш малко го разконцентрира. Дори и с два загубени гейма, испанецът пак нямаше проблеми да постигне победата.

На финала Матадорът от Майорка ще чака Новак Джокович или Фернандо Вердаско.