3. Резервата Кики Бертенс направи обрат срещу Ашли Барти

Резервата Кики Бертенс направи обрат срещу Ашли Барти

В другия мач от групата Бенчич записа успех с 6:3, 1:6, 6:4 над Петра Квитова

Резервата Кики Бертенс от Холандия победи водачката в световната ранглиста Ашли Барти (Австралия) с 3:6, 6:3, 6:4 в среща от втория кръг в Червената група на Шампионата на WТА в китайския град Шънжън с награден фонд 14 милиона долара. Бертенс, която замени отказалата се по-рано днес заради травма на дясното рамо японка Наоми Осака, изненада шампионката от "Ролан Гарос" Барти, като й нанесе първо поражение в надпреварата.

Австралийката спечели първия сет с решаващ пробив в шестия гейм, а във втората част тя отново взе брейк аванс при 3:2, но последва страхотна серия на Бертенс от осем поредни гейма, което се оказа ключово за крайната победа на холандката.

В другия мач от групата Белинда Бенчич от Швейцария постигна първи успех след 6:3, 1:6, 6:4 над шампионка в надпреварата през 2011 година Петра Квитова (Чехия). Бенчич триумфира в първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част Квитова поведе с 4:0, след което изравни без проблеми резултата. В третия сет швейцарката на два пъти пропиля пробив аванс, но след 3:4 тя взе следващите три гейма, а с това и мача.

Квитова направи 39 непредизвикани грешки срещу 27 на съперничката. Тя допусна второ поражение, но все още има шансове да продължи на полуфиналите, за което се нуждае от задължителна победа над Барти в последния си двубой от групата.

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара