3. Робин Сьодерлинг спечели титлата в Швеция след победа в два сета над Монако

Робин Сьодерлинг спечели титлата в Швеция след победа в два сета над Монако

Това е четвърта титла на шведа в кариерата му и първа на клей

Робин Сьодерлинг победи Хуан Монако с 6-3, 7-6(4) във финала на „Катела Оупън” в малкото шведско градче Бащаад.

Това е четвърта титла на шведа в кариерата му и първа на клей. Поставеният под номер 2 Сьодерлинг стана първият представител на страната, печелил отличието от 2000 г. насам, когато неговият треньор Магнус Норман направи същото.

След като спечели лесно първия сет с един пробив и безпроблемни сервис геймове, Сьодерлинг трябваше доста да се бори за втория. Финалистът от тагодишния „Ролан Гарос” проби за 1-0 и имаше точка за пробив за 4-1. Той обаче позволи на Монако да се спаси от втори пробив, а след това аржентинецът направи още по-интересен мача, след като стигна до 4-4.

Водейки 5-4, непоставеният Монако имаше сетпойнт, който обаче бе страхотно отразен с форхенд уинър на съперника в ъгъла на корта.

В тайбрека шведът дръпна още в началото и не позволи застигане. Сьодерлинг стигна до 6-3 точки и реализира втория си мачбол.

Шведът тази година изненадващо стигна финал на Откритото първенство на Франция. Монако пък отстрани двама поставени по пътя си към финала в морския град на брега на Северно море – номер 1 Фернандо Вердаско и номер 3 Томи Робредо.