3. Родик сред най-добрите 16 в Париж

Родик сред най-добрите 16 в Париж

Американецът Анди Родик се класира сред най-добрите 16 в тазгодишното издание на „Роланд Гарос”. Номер 6 в основната схема се справи категорично в три сета с представителя на домакините Марк Жикел (6-1, 6-4, 6-4).

Родик бе безупречен в първия сет и даде само гейм на Жикел. В следващите два той стигна до 6-4 и намери място в осминафиналната фаза.

За пръв път в кариерата си Анди достига до тази фаза в Париж.

Жикел направи 25 непредизвикани грешки срещу едва 11 за Родик, което се оказа решаващо за крайния изход. Анди направи 4 пробива в мача и не допусна нито един при свое подаване.

Следващ съперник на американеца ще е победителят от мача между номер 11 в схемата Гаел Монфис и 24 Юрген Мелцер.