3. Родик триумфира в Маями след трудна победа над Бердих

Родик триумфира в Маями след трудна победа над Бердих

Анди спечели със 7-5, 6-4 и завоюва втора титла за сезона след тази в Брисбейн

Американският тенисист Анди Родик завоюва втората си титла през сезона. Той надделя трудно със 7-5, 6-4 пред родна публика над чеха Томаш Бердих на финала на тенис турнира от веригата „Мастърс” в Маями. По един пробив в двата сета се оказа достатъчно за Анди да надвие Бердих и да триумфира с титлата, която е втора за него през 2010 година след тази в Брисбейн. Интересното е, че тогава Родик победи на финала друг представител на чешката школа – Радек Щепанек. Бердих изигра много добър и дисциплиниран двубой, но не успя да удържи на устрема на Родик.

Двамата взимаха убедително своите подавания през първия сет до резултат 5-5. Тогава при резултат 30:40 и сервис на Бердих дойде първата точка за пробив в мача, но чехът вкара мощен форхенд в дъното на корта и отказа американеца.

При дюса в същия гейм обаче Бердих допусна двойна грешка и отвори нов шанс за Родик, чиито нерви издържаха повече от тези на съперника при последвалото дълго разиграване и в крайна сметка Анди дръпна с пробив. Американецът спечели категорично на 0 следващото си подаване и затвори първия сет за 7-5.

Това развитие на първата част повлия на психиката на Бердих, който допусна пробив още при първото си подаване, след което Родик без проблем го затвърди и дръпна с 2-0. Преднината на американеца се задържа до резултат 5-3 и сервис на Бердих. Тогава при 30:40 Родик пропусна първия си чемпиъншип пойнт, след като след дълго разиграване забоде топката в мрежата.

При дюса в същия гейм Анди пропусна още един мачбол, но този път вината за това бе в Бердих, който матира своя съперник с премерен форхенд по диагонала. Този гейм премина през 4 дюса, но в крайна сметка бе спечелен от чеха, който намали на 4-5.

Родик обаче не допусна грешка при сервирането си за спечелване на мача и взе гейма на 15, с което спечели сета, мача и турнира в Маями.