3. Роджър на финал в Лондон, чака Мъри или Родик

Роджър на финал в Лондон, чака Мъри или Родик

Мачът завърши при резултат 7-6(3), 7-5, 6-3 и швейцарецът си осигури място в спора за титлата, където негов съперник ще е победителят от другия полуфинал между Анди Мъри – Анди Родик.

Швейцарският тенисист Роджър Федерер ще спори за титлата на „Уимбълдън”. На Централния корт на „Ол Ингланд Клъб” Фед се справи с германеца Томи Хаас в три сета.

Първият сет вървеше гейм за гейм и се стигна до тайбрек. В решителния 13-и „дълъг” гейм Федерер не остави шансове на Хаас и го победи със 7-3 точки.

Във втората част зрителите отново станаха свидетели на равностойна игра. Двамата печелиха безпроблемно сервис геймовете си и се стигна до 6-5 в полза на швейцареца. Тогава Роджър съумя да пробие Хаас и поведе с 2-о сета.

В третия сет решителен бе 8-ия гейм. При 4-3 в своя полза, Федерер проби Хаас и след гейм на нула затвори мача.

Швейцарецът постигна 49 „уинъра” в срещата срещу 28 за Хаас.

Така в неделя Роджър ще се опита да спечели 6-ото си отличие на „свещената трева” и общо 15-о от „Големия шлем”.