Росица Денчева се класира за втория кръг на "Ролан Гарос"

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Франция "Ролан Гарос", съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Българката победи с 6:2, 6:2 Алана Субашич от Австралия. Срещата продължи само 59 минути.

Денчева спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 в първия сет, а във втория отново направи серия от пет поредни спечелени гейма от 1:2 до 6:2. Във втория кръг Денчева ще играе срещу четвъртата поставена Тайра Катерина Грант от САЩ.

Така три българки се класираха за втория кръг на сингъл при девойките. По-рано днес Ива Иванова спаси два мачбола и победи драматично с 6:4, 2:6, 7:6 (10-6) Маю Кросли от Япония. Във втория кръг Иванова ще играе срещу американката Кристина Пеничкова.

Вчера за втория кръг при девойките се класира и Елизара Янева. Българката разгроми с 6:1, 6:2 Мика Стойсавлевич от Великобритания, а във втория кръг ще играе срещу третата поставена в основната схема - Лаура Самсон от Чехия.

При юношите Александър Василев загуби в първия кръг с 1:6, 6:7(5) на №16 в схемата при юношите Тео Папамаламис от Франция. Преди този мач Василев постигна две победи в квалификациите без да загуби сет. Папамаламис получи „уайлд кард" и игра в квалификациите при мъжете на Ролан Гарос.

Елизара Янева, Йоана Константинова и Александър Василев ще изиграят по-късно днес мачовете си от първия кръг в надпреварата на двойки. Българките Янева и Костантинова ще играят една срещу друга на двойки. Константинова си партнира с Теодора Костович от Сърбия, а Янева с Соня Женихова от Германия.

При юношите Александър Василев и Уилям Винсигера от Швеция ще играят срещу американците Джак Кенеди и Иън Мею. Ива Иванова и Росица Денчева ще играят утре срещите си от първия кръг на двойки. Ива Иванова и Чаро Ескива Банюлс от Испания ще играят срещу Елишка Тихачкова и Луцие Урбанова от Чехия. Росица Денчева и Моника Станкевич от Полша, поставени под №8, ще играят срещу Кейтлин Ролс от САЩ и Йелин Вандроме от Белгия.

Треньор на българчетата на Ролан Гарос от страна на БФТ е Серафим Грозев.