3. Румънки бият наши в "Изида къп", Далия отвя молдовка

Румънки бият наши в "Изида къп", Далия отвя молдовка

С две победи на румънки над наши състезателки започна днешния ден в международния турнир по тенис за жени "Изида къп" в Добрич.

Йонела-Андрея Йова обърна резултата в срещата си с осмата поставена в схемата Таня Германлиева, след като загуби първия сет с 6:3. Румънката взе тайбрека във втората част и спечели с 6:3 гейма в решителния сет.

За четвъртфиналите се класира и румънката Клаудия Думитреску след 3:6, 7:5, 6:3 над дошлата от квалификациите Надежда Василева.

Местната публика бе зарадвана от поставената под №3 Далия Зафирова която разгроми молдовката Анастасия Степу с 6:0, 6:2 и също намери място сред първите осем в надпреварата. В друг мач чехкинята Зузана Линхова надделя със 7:6, 6:3 над Александра Каданту от Румъния.