3. Русия победи Европа и спечели турнира в Хонконг

Русия победи Европа и спечели турнира в Хонконг

Смесеният отбор на Русия поведе с 2-0 победи срещу състава на Европа и спечели предсрочно демонстративния турнир в Хонконг. Тимовете бяха съставени от актуална тенис звезда при дамите и славен ветеран при мъжете. Руснаците бяха представени от бившите номер едно Мария Шарапова и Евгени Кафелников.

В първата среща от финала Каферников надигра трудно великия швед Стефан Едберг със 7:5, 6:4. Срещата бе равностойна, но разликата в годините си каза думата в заключителните геймове. Женя е на 35 години, докато носителят на шест титли от Големия шлем ще навърши 44 на 19 януари.

След това Шарапова надделя над датчанката Каролине Возняцки със 7:5, 6:3. Тази среща продължи един час и 37 минути. Интрига имаше само в първия сет, в който Маша направи пробив в 12-ия гейм. Рускинята вече води с 3:0 победи в мачовете си срещу Каролине.

Шампионите от Русия са в пълен състав Шарапова, Вера Звонарьова и Евгени Кафелников. За Европа неизползаван резерва във финала беше Виктория Азаренка от Беларус. Трети е отборът на Америка с Винъс Уилямс, Хисела Дулко и Майкъл Ченг, а последни останаха домакините от Азия.