3. Руски финал в Париж, "Филип Шатрие" очаква Сафина и Кузнецова

Руски финал в Париж, "Филип Шатрие" очаква Сафина и Кузнецова

Руски финал ще има в тазгодишното издание на турнира от „Големия шлем” – „Ролан Гарос”. В събота на корт „Филип Шатрие” една срещу друга ще се изправят Динара Сафина и Светлана Кузнецова.

Номер 1 в женския тенис Сафина победи с 6-3, 6-3 представителката на Словакия Доминика Цибулкова, докато Кузнецова се справи в три сета с австралийката Саманта Стоусър – 6-4, 6-7(5), 6-3.

Първият сет започна равностойно като след 6-ия гейм резултатът бе 3-3. Последва пробив в полза на рускинята, довел до 5-3 в нейна полза. Стоусър не успя да се върне в сета и отстъпи след 4-6.

Кузнецова започна по най-добрия начин втората част и след пробив поведе с 3-1. Австралийката не се предаде, изравни за 4-4, а сета трябваше да се реши след тайбрек, тъй като никоя от двете не успя да поведе с 2 гейма. В „дългия гейм” рускинята поведе с 4-1 точки и се виждаше на финал. Тогава обаче Стоусър прояви характер, показа характер и се върна в мача след 7-5.

В третия сет Кузнецова проби за 4-2 и не допусна изненади за крайното 6-3.

Рускинята направи 34 „уинъра” срещу 31 за австралийката и записа общо 107 точки срещу 99 за своята опонентка.

Така номер 7 в основната схема ще се изправи в спора за титлата срещу сънародницата си Динара Сафина.