3. Руснак спря Гришо в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Руснак спря Гришо в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Григор Димитров отпадна от Андрей Рубльов в четвъртфиналите на турнира

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров отпадна в четвъртфиналите на тазгодишното издание на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс с награден фонд 8,58 милиона долара.

Гришо, който зае мястото в схемата на Новак Джокович, отстъпи пред седмия в света руснак Андрей Рубльов с 5:7, 2:6 след 90 минути игра.

Интрига на централния корт в САЩ имаше само в първия сет на срещата, когато българинът върна пробив на руснака, но още в следващия гейм допусна нов такъв и това сякаш срина играта му.

След това Рубльов взе седем от следващите осем гейма, за да си осигури 13-а поредна победа в Тура.

Втората част бе изключително слаба за хасковлията, който записа едва 2 аса, допусна няколко двойни и непредизвикани грешки във възлови моменти, за да отпадне от надпреварата.

Рубльов пък достигна до първи полуфинал в Индиън Уелс в преследване на 11-а титла в кариерата си и трета поредна след триумфите си в Марсилия и в Дубай, а следващият му съперник ще бъде победителят от последния четвъртфинал между Тейлър Фриц (САЩ) и Миомир Кецманович (Сърбия).

Поставеният под номер 33 миналогодишен полуфиналист Димитров напуска Индиън Уелс със 179 940 долара и 180 точки за световната ранглиста.