3. Рутинна победа за Дементиева, рускинята е на полуфинал

Рутинна победа за Дементиева, рускинята е на полуфинал

Рускинята Елена Дементиева стана третата полуфиналистка в тазгодишното издание на 3-тия турнир от Големия Шлем Уимбълдън, след като на четвъртфинала победи лесно представителката на Италия Франческа Скиавоне с 2:0 сета (6-2 6-2). Така поставената под номер 4 в основната схема очаква победителката от двубоя между Азаренка и Серина Уилямс. Раздвижената и бърза игра на рускинята не остави никакви шансове на нисичката италианка, която загуби мача само за 66 минути.

Дементиева започна устремно мача и набързо поведе с 5-0 в първия сет, но след това Скиавоне се активизира и успя да пробие подаването на рускинята в седмия гейм. Това обаче се оказа напълно недостатъчно и при следващото си излизане на сервис Елена не позволи да се случи нова изненада и затвори частта в своя полза – 6-2.

Вторият сет започна малко по-добре за непоставената италианка, чието най-добро класиране на Уимбълдън бе трети кръг през 2003 година, но още при второто подаване на Скиавоне Дементиева наложи волята си и проби сервиса на опонентката си. Резултатът бързо набъбна до 4:1 и след това четвъртата поставена нямаше проблеми да затвори мача в своя полза.