3. С бомбастични удари Тото замрази усмивката на „щастливия губещ” в „Изида къп”

С бомбастични удари Тото замрази усмивката на „щастливия губещ” в „Изида къп”

Поставеният под №6 в основната схема на тенис турнира „Изида къп” Тихомир Грозданов се класира за осминафиналите на основната схема, съобщават от пресцентъра на надпреварата в Добрич. В първия кръг той надделя със 7-5, 6-4 гейма Лоренцо Папасидеро от Италия.

Българинът доминираше в играта, но допусна груби грешки в първите геймове, които позволиха на тенисиста от Алпийската държава да поведе с 5-3 гейма. До края на първата част Тото се стегна, започна да играе по-концентрирано и неутрализира усмивката на „щастливия губещ” от квалификациите с точни бомбастични удари. Грозданов затвори гейма със 7-5 гейма, а втората част приключи по-бързо 6-4, отново в негова полза.

„Това ми беше първата среща в сингъла. Влязох спокойно в мача, но играта ми не вървеше. Допуснах малко повече грешки, но след това сработих и резултата потръгна в моя полза. В началото не ми потръгнаха единичните удари от форхенд и бекхенд. Именно заради това стана 5-3 гейма в полза на съперника. Мачът можеше да приключи и още по-бързо, но все пак сега навлизам в турнира. За самия турнир не правя сметки. Ще играя мач за мач”, бе коментарът на Грозданов веднага след мача.

Той е категоричен, че това е най-силният от серията фючърси в България. „В Добрич има още 2-3 играчи с много добър ранкинг. „Изида къп” протича на много високо ниво и при отлична организация. За това говори и факта, че Келнер, който триумфира в Бургас, напусна борбата още в първия кръг. След Добрич планирам два Чалънджъра, които са в Румъния и Турция. Няма да имам никаква почивка. От доста време не съм се прибирал във Варна. Сега Добрич е близо до родния ми град и това ми дава възможност да отскоча до нас”, добави Тото, който тренира във Виена и София. До края на годината той си е поставил за цел да дръпне със 150 места в световната ранглиста и да се придвижи до 370-а позиция.

„Това означава участия в много турнири и добро представяне. Няма кой да ми помага. Сам се издържам. Спечеленото влагам в участия в нови турнири”, заяви още ракета №2 на България. Утре Грозданов излиза срещу Петър Трендафилов в спор за място на четвъртфиналите.