3. Сафина спря вълшебната приказка на Докич на Australian Open

Сафина спря вълшебната приказка на Докич на Australian Open

Вълшебната приказка на Йелена Докич в Мелбърн завърши. Нейният край сложи рускинята Динара Сафина, която я победи на 1/4-финалите с 6-4 4-6 6-4.

Публиката на Rod Laver Arena подкрепяше неистово любимката си, на която малко не стигна да се класира на полуфиналите. Двубоят започна добре за Сафина, която се добра до ранен пробив. Докич успя да го върне, но подаването й отново се пропука и тя предаде първия сет.

Вторият обаче започна по отличен начин за нея. Родената в Сърбия тенисистка поведе с 3:0 гейма, като третият продължи почти 15 минути. Сафина на свой ред направи пробив и намали на 2:3 при свой сервис, но Докич направи нова серия от 3 поредни гейма.

Последва нов пробив на Сафина за 4:5, а Докич успя да отговори с моментален ри-брейк и изравни резултата в сетовете. Третият бе огледален на първия - Сафина поведе с ранен пробив, а Докич успя след много драма да изравни до 4:4 гейма.

Тогава австралийката имаше златна възможност да поведе в резултата, но направи няколко непредизвикани грешки и публиката в Мелбърн замлъкна. Докич имаше все пак две възможности да изравни за 5:5, но Сафина записа 4 поредни точки и приключи мача в своя полза.

Така 187-ата в света приключи с участието си в Мелбърн, но спечели любовта на местната публика, а Сафина ще играе срещу сънародничката си Звонарьова на полуфиналите.